Novavax – Kostelec nad Černými lesy

Takže první si shrneme komu bude NOVAVAX dodávat.
Zde zdroj odkud čerpám:  https://ir.novavax.com/static-files/04678f4a-9968-4155-a49d-b742442a3f7f 

„kupujícím ve veřejném sektoru“ se rozumí zprostředkovatel zakázky některého z těchto subjektů:

GAVI, UNICEF, WHO, 

Proč se v říjnu 2018 Gates zajímal o rozpočet Evropy?

Firma z USA vyvíjející vakcínu proti covidu-19 kupuje závod v ČR
27.05.2020 17:01
Autor: ČTK 

Americká biotechnologická společnost Novavax kupuje za 167 milionů dolarů (přes čtyři miliardy Kč) firmu Praha Vaccines, která vlastní závod na výrobu vakcín v Bohumili u Kostelce nad Černými lesy. Oznámila to dnes společnost Novavax. Snaží se tak rozšířit své kapacity pro výrobu vakcíny proti nemoci covid-19, kterou nyní testuje.

„Výrobní kapacita je klíčovou součástí naší strategie pro dodání vakcíny proti covidu-19,“ uvedl šéf amerického podniku Stanley Erck. „Toto převzetí přináší velmi důležitá aktiva pro výrobu více než miliardy dávek ročně,“ dodal.

Společnost Novavax tento týden oznámila, že v Austrálii zahájila testování své vakcíny proti covidu-19 na lidech. Předběžné výsledky testů očekává v červenci, napsala agentura Reuters.

Novavax kupuje firmu Praha Vaccines od indické Cyrus Poonawalla Group. V rámci transakce získá mimo jiné zhruba 150 zaměstnanců se zkušenostmi v oblasti výroby vakcín, uvedla americká společnost v dnešní tiskové zprávě.

Přikládáme i tu tiskovou zprávu: http://ir.novavax.com/news-releases/news-release-details/novavax-expands-large-scale-global-manufacturing-capacity

Novavax rozšiřuje rozsáhlou globální výrobní kapacitu
Novavax
 koupí v Praze vakcíny Praha 
Česká republika


Roční operační kapacita přes 1 miliardu dávek vakcínového antigenu COVID-19
GAITHERSBURG, Md.

27. května 2020
 (GLOBE NEWSWIRE) – 
Novavax, Inc.
 (NASDAQ: NVAX), biotechnologická společnost v pozdním stadiu vývoje vakcín nové generace pro závažné infekční nemoci, dnes oznámila akvizici společnosti Praha Vaccines as, která je součástí 
Skupina Cyrus Poonawalla
, při veškeré hotovostní transakci přibližně 
167 milionů dolarů

Akvizice zahrnuje výrobní zařízení biologie a související aktiva v Bohumilu,
Česká republika

Očekává se, že zařízení poskytne roční kapacitu přes 1 miliardu dávek antigenu počínaje rokem 2021 pro NVX-CoV2373, kandidáta na vakcínu Novavax ‚COVID-19. 
NVX ‑ CoV2373 sestává ze stabilního prefuzního proteinového antigenu vyrobeného pomocí vlastní technologie nanočástic a zahrnuje patentované adjuvans Novavax Matrix-M ™.

Facebook Comments